Koç Müzesi’nde Düğün Çekimi

Koç Müzesi’nde Düğün Çekimi

 

Koç Müzesi, İstanbul’da Hasköy’de geniş bir alanda yerleşik harika düğün fotoğrafı alternatifleri sunan, hem kapalı hem açık alanları ile dış mekan çekim için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir lokasyon. Bununla birlikte düğün organizasyonunuzu da müze içinde planlayabilirsiniz.

Müze gelin damat çekimleri için 500 TL ücret talep etmekte. Çekim öncesinde muhakkak rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. 0212 369 66 00’dan yetkili kişiye ulaşarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Bu rezervasyonla 5 kişinin girişine izin veriliyor. 5 kişinin üzerinde ise kişi başına düşen ek giriş ücreti ödenmekte. Müzenin ayrıca pazartesi günleri kapalı olduğunu ve çalışma saatlerinin 10-17 arası olduğunu, Cumartesi Pazar ve Bayram günlerinde kış döneminde 18’e kadar (1 Ekim -31 Mart), Bahar ve Yaz döneminde 19’a kadar açık olduğunu belirtmek isterim. Genelde kış düğünlerinde, çiftlerin kapalı alan tercihi olsada, müze her mevsimde harika düğün fotoğraflarına olanak sağlıyor.

Müzenin yerleşimi ile ilgili bilgilere ve görsellerine http://www.rmk-museum.org.tr/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Müze çekimlerine genelde iç alanda tramvayların olduğu kısımda başlanmasını tavsiye ediyorum. Bu alanda tarihi tramvay ve lokomotifler ile harika kareler elde edebilirsiniz. Bu alan düğün fotoğrafçıları tarafından en çok kullanılan alan.

Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları  Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları

Sonrasında tavsiye ettiğim alan, cafe kısmı ve arabaların olduğu yer. Özellikle çok fazla ziyaretçi yok ise cafe alanı benim favorim. Nedeni aşağıdaki fotoğraflarda 😉 Araba alanında ise zaten yaklaşmak, bariyerleri geçmek, içlerine oturmak vs yasak olduğu için önlerinde bir kaç kare alınabilir.

Nişan Fotoğrafları

Buradan dış alana çıkınca, harika duvar ve tekne fonları, yönetim binasının olduğu kısım, bir de içine girebildiğimiz bir klasik araba müzenin olmazsa olmaz kareleri. Özellikle araba gelin damat çekimleri için eğlenceli pozlar üretmenize olanak sağlıyor. Yalnız gelinlerimizden arabaya binip inerken gelinliklerine dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz.

Düğün Fotoğrafları    

Burada yer alan iç alanlarıda zamanınız var ise değerlendirebilirsiniz.

Devamında müzenin bahçesindeki DC9 uçağı, vapur kullanılabilir. Özellikle vapurun üst katıda favorilerim arasında.

Düğün Fotoğrafları Nişan Fotoğrafları

Çıkışta tren garı, bir de vapuru uzaktan fon olarak kullanabileceğiniz bir alan mevcut, isterseniz buradaki çim alanda oturarakta pozlar alınabilir.

Diğer açık araba sergisi, kırmızı Londra otobüsü müzenin diğer alanları ve tabi lunapark kısmı.

 Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları 

 

Buraya kadar olan alanlar zaten 2-3 saatinizi rahat alır eğer vaktiniz var ise, ışıklardan karşıya geçip üst kısımdaki alanda, önce restaurantın dış alanını (içerisi yasak), buradaki İngiliz telefon kulübesini kullanabilir, müze iç alanında ise özellikle merdivenli kısım ile alt tünel kısmını kullanabilirsiniz. Genelde bu alana geçmemiz damatlar için sürpriz oluyor, çekimin bittiğini düşünürlerken bir 1 saat daha poz veriyorlar ama ortaya çıkan harika fotoğraflarını görünce yorgunluklarını unutuyorlar.


Koç Müzesi, düğün albümlerinde eğlenceli ve farklı karelerin, tarihi doku ile yer almasını isteyen çiftler için harika bir alan. Bu vesile ile bu müzeyi İstanbul’a kazandıran Koç Holding’ede teşekkürlerimizi sunarız.

Leave a reply