Validebağ Korusunda dış mekan düğün çekimi

Validebağ Korusunda dış mekan düğün çekimi

Kadıköy’de yaşayan bir fotoğrafçı olarak Adile Sultan Kasrı çok sık düğün dış mekan çekimlerinde kullandığımız bir lokasyon. Kasrın içinde yer aldığı Validebağ Korusu biraz arka planda kalsada, şehrin orta yerinde yeşili düğün fotoğraflarına taşımak isteyen çiftler için harika bir dış mekan alternatifi.

İlk olarak 2011’deki çekimlerinden birinde Validebağ Korusu ile tanışma şansım oldu. O dönemde korunun belli bir alanını kullanmıştım. Sonrasında ara ara sabah sporlarında tercih ettiğim bir lokasyon oldu. Genelde de Adile Sultan Kasrı çekimlerinde Validebağ Korusunun kısıtlı bir alanı, düğün gününün kısıtlı zaman olanaklarında kullanılabilir oldu. Halbuki koruyu keşfetmeyi kafaya koyduğunuzda inanılmaz güzel alanlar, ağaçlar var. Tabi koru kısmının ücretsiz olmasıda cabası, koru girişinde otopark olanağı ve koru içinde genelde ailelerin olması, tinerci vs gibi çekim esnasında sizi rahatsız edecek kişilerin bulunmamasıda ayrı bir güzellik.

Bununla birlikte koru yürüyüş yolları bakir, düzenlemesi kısıtlı, aslında bizimde sevdiğimiz bu. Yapay bir düzenlemedense doğal patika görünümlü yollar. Dolayısı ile içeride ayakkabı tercihinizi rahat ayakkabılardan yana kullanmanızı tavsiye ederim. Ağır dantel iş ve çok uzun etekli gelinlikler için koru alanı çok uygun değil, gelinliğiniz zarar görebilir, bunun dışında tüm gelinlik tiplerinde tavsiye ederiz.

Bu tarz yeşil alanlarda bir ricam da hem fotoğrafçılardan hem çiftlerden içeride konfeti, şişirilip bırakılacak balon vs gibi aksesuarlardan kaçınmaları, zira bu kadar güzel bir yeşili plastikle kirletmemek gerek.

İstanbul’da Atatürk Arboretumu, Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı, Emirgan ve Yıldız Koruları, Fenerbahçe Parkı gibi alanlara bir alternatif dış mekan çekim lokasyonu olan koru, doğal kareler için Şile, Ağva yollarına gerek bırakmıyor. Tabi her lokasyonun kendi içinde farklılıkları güzellikleri var o ayrı. Şimdi isterseniz size biraz koru fotoğraflarımızdan örnekler sunalım 🙂

Uskudar gelin damat dis mekan cekim

Leave a reply