Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı Düğün Fotoğrafları

Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı Düğün Fotoğrafları

Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı, İstanbul Anadolu Yakası’nda yeşil alanda düğün fotoğraflarını çektirmek isteyen çiftler için harika bir alan. Ücret olarakta Atatürk Arboretumu’na göre daha makul. Yalnız tabi iki lokasyonun alanlarının farklılıkları mevcut. Ataşehir’de bulunan parkı biz genelde 4 saatlik çekimlerimizde ilk lokasyon olarak kullanıyoruz. Devamında dış mekan çekimimizi ya Kuzguncuk yada Haydarpaşa Garı’nda devam ettiriyoruz.

Şimdi gelelim alanın detaylarına. Öncelikle çiftler ana giriş alanından girişlerini yapmaktalar, eğer bir başka araç daha varsa Ataşehir tarafındaki ziyaretçi otoparkını kullanmalı. Gelinlerin rahat ayakkabı tercih etmeleri tavsiyemiz ama topuklu gelin ayakkabısı ile de çok zorlayan bir park değil.

Ana giriş alanının devamında özellikle sarmaşıklı yol ilk çekim noktası olarak kullanılmalı, bizim genelde tercih ettiğimiz rota bu alanın devamında ufak gölet, sonra göletin etrafından dolaşarak sırası ile önümüze gelen bahçeleri değerlendiriyoruz.

Düğün Fotoğrafları

Düğün Fotoğrafları

Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları

Kaktüslerin bulunduğu alan nikah yüzüklerinin detaylarını almak için harika.

Bu turumuzu üst geçide yaklaşırken sağınızda kalan alan, ufak dere benzeri düzenleme ile devam ettiriyoruz. Üst geçit harika bir alan derinliği veriyor ne yazık ki çoğu düğün fotoğrafçısının bu alanı pas geçtiğini üzülerek görüyorum, ben bu alanda gelin damatları hem ayrı ayrı hem de çift olarak çekiyorum.

Düğün Fotoğrafları

Devamında parkın ikinci bölümü sizi karşılıyor bu alanda nilüferlerle kaplı gölet ve üzerindeki köprüler parkın favori lokasyonları. Romantik düğün fotoğrafları içinde ideal. Yalnız yine çoğu düğün fotoğrafçısı bu alanda otoparka giden tüneldeki ışığı kaçırıyor. Bu tünel alanını ilk değerlendiren fotoğrafçı olduğumu gururla söyleyebilirim. Bu alanın sahip olduğu derinlik, harika karelere fırsat tanıyor.

Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları

Parkın rotası 2 saati rahatlıkla çıkaracak şekilde, çok detaylı değerlendirmek isterseniz 3 saatte olabilir. 1 saatlik kısa çekimler içinde ideal bir alan. Bununla birlikte parkın kapanış saatine özellikle düğün günü dışı çekimlerde dikkat etmeniz gerekli. Bir de Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı, dış mekan çekimlerde artık bilindiği için haftasonlarıda çok yoğun oluyor. Buna da dikkat etmelisiniz, benim tercihim haftaiçi kullanmak yönünde ama düğün günü çekim isteniyorsa haftasonlarıda biraz kalabalıktan uzaklaşacağınız rotalarla kullanılabilir.

Leave a reply