KÜÇÜK ÇAMLICA KORUSU’NDA DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI

KÜÇÜK ÇAMLICA KORUSU’NDA DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI

Yıllar önce bu korudaki köşklerde düğün fotoğrafı çekimi yapmıştım, sonrasında fırsat olmadı, taki Hatice ve Aydın çiftimize kadar. Gelin ve damadımızla çekim günü Su Köşkü’nde buluştuk, devamında gölet ve koru ardından Küçük Çamlıca Köşkleri ile devam eden harika bir çekime imza attık. Detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Köşkün önündeki gölet çok düzenlemiş görünmeyen doğal peyzajı ile harika dış mekan fotoğrafları veriyor. Genelde yeşil alan düğün çekimlerinde aşırı peyzajlı alanların biraz yapay durduğunu düşünüyorum. Ama Küçük Çamlıca korusundaki gölet etrafındaki peyzaj bu şekilde değil. Gölün bitişiğindeki kamelya kısmıda bu alanın değerlendirilmesi gereken noktalarından, özellikle gelinliğin etek kısmını değerlendirecek geniş açı gelin pozları için harika. Köşk önünde ne yazık ki bir kaç kare alabildik, yasakmış. Köşklerin iç alanlarını anlayabiliyorum ama dış alanlarınında bu şekilde yasaklanması açıkcası biraz tuhaf, neyse birileri bize “yasak hemşerim” diyene kadar biz karelerimizi aldık.

Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları

Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları 

Düğün Fotoğrafları  Düğün Fotoğrafları

Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Gelin Duvak

 

Bu arada İstanbul gerçekten küçükmüş, zira damadımız Aydın bizimle anlaşmadan önce görüştüğü iki düğün fotoğrafçısınıda peş peşe bu çekimler sırasında görmüş oldu. Bu tesadüf inanılmazdı 🙂

Devamında koru kısmının daha bakir alanlarını kullandık, itiraf etmeliyim ben bu alanlara bayıldım, iki tarafı ağaçlı yürüyüş yolları, yüksek ağaçları ile orman görüntüsüne sahip alanlar gerçekten şehrin göbeğinde inanılmaz dış mekan düğün fotoğraflarına olanaklar sunuyor.

Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları

Sonrasında Küçük Çamlıca Köşklerine doğru yürüdük. Gördüğümüz alanları değerlendirdik. Köşk önüne geldiğimizde yine aynı şekilde “yasak hemşerim” vukuatı yaşadık ama tabi fotoğraf tekniği, tele odaklar ve arka fonu kompres etkisi ile arkadaki yapılarıda fona dahil ettik. Buradaki çim alan oturarak alınacak gelin damat pozları için ideal. Hazır böyle bir alanı bulmuşken, alyans, buket makrolarımızıda bu alanda çektik ve boğaz pozları için Kuzguncak’a doğru yola koyulduk. Küçük Çamlıca Korusu’nun ücretsiz bir alan olması, doğası, fon alternatifleri ile İstanbul içindeki bir diğer harika düğün fotoğrafı noktası olduğunu söyleyebilirim. Şimdi sizi korudaki düğün dış mekan fotoğraflarımız ile baş başa bırakalım.

Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları

Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları

Düğün Fotoğrafları  Düğün Fotoğrafları

Düğün Fotoğrafları

Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları

 Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları

 Düğün Fotoğrafları Düğün Fotoğrafları

Leave a reply