İğneada Longoz Ormanları ve Sahillerinde Düğün Dış Mekan Çekimi

İğneada Longoz Ormanları ve Sahillerinde Düğün Dış Mekan Çekimi

Tuğba ve Özcan’ın mutluluklarını 2016 yılında fotoğraflamıştık. Düğün Hikayesi çiftimiz ayrı bir günde çekim hizmet istemişlerdi. O günlerde bir türlü fırsat bulamadık ama bir yıl sonra İğneada’da muhteşem bir çekimle evliliklerini kutlamış oldular.

Bu yazımızda sizlerle İğneada deneyimimizi paylaşacağız. Özellikle İstanbul dışındaki çekim mekanlarını merak eden çiftlerimiz için biraz uzak ama harika dış mekan fırsatları barındıran bir lokasyon. Hadi vakit kaybetmeden bilgilerimizi aktaralım.

Öncelikle İğneada’ya iki alternatif yolunuz var biri otobandan Kırklareli’ne doğru gidip Lüleburgaz’dan çıkmak ve İğneada istikametine sapmak diğeri ise otobandan daha erken çıkıp Kıyıköy istikameti ve sonrasında Kıyıköy’e gelmeden orman içinden yolla ulaşmak. İkincisi km olarak daha kısa ve navigasyon özellikle Yandex sizi buraya yönlendiriyor. Yolun manzarasına diyecek bir şeyimiz yok ama araçlar için kötü bir yol ve dolayısı ile km olarak avantajlı olsada zaman olarak asla navigasyonun düşündüğü hızda gidemediğiniz için sıkıntılı. Dolayısı ile ilk alternatif daha uygun.

Biz İğneada’da öncelikle sahil kesiminde, delta bölgesinde başladık. Bu alana gelinlikle girdiğinizde özellikle etek kısmına çok dikkat etmelisiniz. Kum hissettirmesede gelinliğe çok hızla kir taşıyabilir. Bu alanda şirin bir de sandal bulduk, sazların dokusu ve gökyüzü inanılmazdı hemen değerlendirdik.

İğneada Dış Mekan Çekim İğneada Dış Mekan Çekim İğneada Dış Mekan Çekim İğneada Dış Mekan Çekimİğneada Dış Mekan Çekim İğneada Dış Mekan ÇekimDiğer alanımız Longoz ormanları idi. Burası yol olarak sizi zorlayacak alanlardan biri. Orman öyle Atatürk Arboretumu gibi temiz düzenlenmiş bir alan değil. Dolayısı ile bu alanda fotoğrafçılar için bir önerimiz var bizim gibi şort giymeyin. Özcan’ı gömleğinin, pantolonunun üzerinden ısıran sivrisineklerin bize neler yaptığını hayal edebilirsiniz. Onun dışında bakir orman dokusu harika. Asla gölün kenarından bir çekim alanı aramayın zira bu longoz ormanının içinde bir göl. Dolayısı ile her kenar sazlıklarla kaplı ve açığa çıkan bir iskele yok, dolayısı ile nilüferli, devrilmiş ağaçlı noktalar yetiyor. Kurbağa, su yılanı ve diğer ormanda olabilecek canlılarla bir sıkıntınız var ise tavsiye etmeyiz, ama yoksa çok eğlenceli geçiyor. Biz bir de renkli sis yaktık harika oldu, tabi kesinlikle bu tarz şeyleri ormanda bırakmayın bizde yanımızda çıkarıp İğneada içinde içinde herhangi bir sıcaklık kalmadığına emin olduktan sonra çöpe attık.

İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekimİğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekimİğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekimİğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim İğneada Longoz Dış Mekan Çekim

 

Diğer alanımız Bulgaristan sınırına yakın kumsalımızdı, Beğendik Köyünü geçip ulaşıyorsunuz, Bulgaristan sınırında. Burada gün batımını değerlendirdik ve mükemmel kareler ortaya çıkardık, burası özellikle gün batımında save the date kumsal çekimi düşünenler için çok güzel bir alan.

Save The Date Beach Sahil Kumsal  Save The Date Beach Sahil Kumsal Save The Date Beach Sahil Kumsal Save The Date Beach Sahil Kumsal Save The Date Beach Sahil Kumsal Save The Date Beach Sahil Kumsal Save The Date Beach Sahil Kumsal  Save The Date Beach Sahil Kumsal Save The Date Beach Sahil Kumsal  Save The Date Beach Sahil Kumsal  Save The Date Beach Sahil Kumsal Save The Date Beach Sahil Kumsal  Save The Date Beach Sahil Kumsal  Save The Date Beach Sahil Kumsal

 

Leave a reply