Düğün hikayesi mi yoksa dış mekan çekim mi?

Düğün hikayesi mi yoksa dış mekan çekim mi?

Düğün fotoğrafı tercihinizde en önemli soru. Bu yazımızda düğün hikayesi veya dış mekan hangi durumlarda tercih edilmeli, bu konuya değinirken İstanbul’da dış mekan fotoğraf çekimi yapılabilecek mekanlarıda birazcık yazımıza dahil edeceğiz.

beykoz kundura nedimeler kırmızı kıyafetleri ile

Düğün hikayesi nedir, hangi durumlarda tercih edilmeli?

Öncelikle düğün gününüzü fotoğraflarınızla hatırlamak, o günki heyecan telaş, mutluluğun karelerinizde olmasını istiyorsanız tercih etmeniz gereken seçenek düğün hikayesi. Düğün hikayesi ile düğün gününüze ilişkin düğün mekanının detayları, çiçek ve masa süslemeleri, düğünle ilgili diğer detaylar, nedimeleriniz, sağdıç ve ailenizin fotoğraflanması gibi artılarda söz konusu.

Tabi maliyetler burada kritik, örneğin önemli anlardan derlenen kısa video ve klip videolarıda içeren bir düğün hikayesi yüksek maliyetlere çıkabilir. Bununla birlikte fazla yaprak adetlerine sahip ve daha fazla fotoğraf içeren albümler düğün günün aktarılması için gereklidir. Bir düğün hikayesi 30-40 fotoğraf yerine minimum 70-80 fotoğrafla aktarılmalıdır. Biz düğün hikayelerimizde 120 adet fotoğrafı photoshopla düzenliyoruz ama teslim ettiğimiz basılabilir kalitede fotoğraf sayımız 1500’le 3000 arasında çalışma süremize göre değişiyor.

Bir de düğün hikayenizin bölünmemesi için nikahın, nikah salonu yerine düğün mekanında planmasını tavsiye ediyoruz. Hatta düğün mekanı müsaitse hazırlıklar sabah evden çıkılarak düğün mekanında olmalı, böyle bir alanı yok ise iyi bir otelin suit odası tercih edilmeli. Böylece pozlu düğün fotoğrafı ihtiyacınızıda otel ve düğün mekanının alanları ile yorulmadan giderebilirsiniz.

Düğün mekanınız, dışarıdan fotoğrafçı alınmasına izin vermiyor ise bu sefer yarım düğün hikayesi dediğimiz hazırlık, dış mekanda fotoğraf çekimi ve evden çıkışı kapsayan yarım düğün hikayesi diyebileceğimiz alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Eğer nikah salonunda nikah olacak ise ve lokasyonlar çok uzak ise örneğin erkek evi İstanbul’un bir ucunda kız evi diğer ucunda, nikah salonu bu lokasyonlardan birine yakın ise yine düğün hikayesi tercih edebilirsiniz ama fotoğraflarınız kısıtlı olacak, zamanınızın çoğu İstanbul trafiğinde geçecektir.

Şile Doğa Düğün Fotoğrafları Cube Bisiklet Carraro

Dış mekan ne zaman tercih edilmeli?

An karelerinden daha çok pozlu fotoğraflar hoşunuza gidiyor ise, değerlendirmek istediğiniz özel bir mekan veya uygulamak istediğiniz özel bir fotoğraf konsepti var ise tavsiyemiz dış mekan çekimleri yönünde. Dış mekan çekiminde 1 saatten 6-7 saate çıkabilen alternatifler var, bizim tavsiyemiz tek mekanda 1-2 saat, iki mekan değerlendirilmek isteniyorsa minimum 4 saat, 3 mekan ve üzerinde 6 saatlik sürelerin tercih edilmesi yönünde. Düğün fotoğraflarınızda dış mekan çekimi tercih etti iseniz özellikle dikkat etmeniz gereken şey kullanmak istediğiniz mekanların elverişliliği, örneğin Emirgan, Fenerbahçe Parkı gibi haftasonu yoğunluğu olan mekanları hafta içi değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Bir de dış mekanın bir diğer avantajı, düğün günü genelde çıkış-nikah aşamasına veya öncesinde geçen gün batımınında düğün fotoğraflarınızda kullanabilecek olması.

İstanbul ve çevresi dış mekan çekimleri açısından harika alanlara sahip bunlar;

Avrupa Yakası’nda;

Atatürk Arboretumu, Emirgan Korusu, Japon Bahçesi, Koç Müzesi, Baltalimanı İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesisleri, Yıldız Parkı, Ihlamur Kasrı, Balat, Karaköy, Galata Kulesi ve etrafı, Florya İBB Parkı.

 Emirgan Düğün Dış Mekan Çekim

Anadolu Yakası’nda;

Hidiv Kasrı, Beykoz Kundura, Fenerbahçe Parkı, Beykoz Korusu, Mihrabat Korusu, Otağtepe, Kuzguncuk, Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı, Moda.

kuzguncuk renkli merdivenler gelin ve damat Beyaz Butik Gelinlik ve Uzun Duvak Gece Gelin Çekimi

İstanbul’un yakın çevresinde;

Şile, Kilyos, Büyükada ve diğer adalar, Sapanca.

Detaylı bilgi almak için bize iletişim formumuz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız.

Şile dış mekan çekim gelin ve damat bisikletleriyle

Leave a reply