Düğün Fotoğrafçılığı Eğitimi

Düğün Fotoğrafçılığı Eğitimi

Düğün fotoğrafçılığı kursu uzun zamandan beri düşündüğüm bir proje idi. Düğün fotoğrafçılığı eğitimi için kurs ve özel ders formatında projelerimi 2017 sonunda hayata geçirmeye başladım. Yapım itibari ile düğün fotoğrafçılığı teknikleri, lensler, ekipmanlar konusunda çok ciddi araştırmalarım oldu, aldığım eğitimlerle zaman içinde düğün fotoğrafçılığı eğitimini gerçekleştirme arzum giderek arttı.

Düğün fotoğrafçılığı eğitimi, genelde ülkemizde kurslarla yürütülüyor. Bende bu kursların bir kısmına önceleri katılımcı sonraları eğitimci olarak katıldım. Edindiğim deneyimler neticesinde öncelikle özel derslerle bu alanda çalışmayı daha uygun buldum. Zira baktığımda genel itibari ile eğitimlerin, portfolyo yenileme amaçlı kullanıldığını, bu nedenlede eğitimcinin aktarmak istediği bilgilerin tam olarak alınamadığını, ayrıca kalabalık eğitim gruplarında her fotoğrafçının kendi özelinde yardımcı olunamadığını gördüm. İster başlangıç düzeyinde olsun, ister mevcutta belli bir yol katetmiş olsun, her ekibin ihtiyaçları özelinde eğitim vermek çok önemli.

Bununla birlikte düğün fotoğrafçılığı eğitiminde özel derste, öğrencinin ihtiyacının, ekipman düzeyinin araştırılarak, düğün fotoğrafçılığında kullanılan lensler, kameralar ve diğer ekipmanlar konusunda daha doğru yardımcı olunabileceğini gördüm.

Düğün fotoğrafçılığı eğitiminin fotoğrafçının kendi bölgesinde verilmesi, potansiyel dış mekan çekim alanlarının değerlendirilmesi ve bizim gördüğümüz yaratıcı fotoğraf fikirlerinin aktarılması önemli. Grup eğitimlerinde en çok gördüğüm şikayet, “hocam bizim orada böyle mekanlar yok biz ne yapalım” olduğu için bu konudaki destekte önemli.

Bununla birlikte başarılı bir düğün fotoğrafçısı olmak için sadece iyi gelin damat fotoğrafı çekmek yetmemekte. Öncelikle marka yönetimi, pazarlama alanlarında da kendini geliştirmek, dijital veya konvansiyonel reklam konusunda bilgi sahibi olmak gerekmekte. İyi bir portfolyonun, öncelikle potansiyel düğün çekimi müşteri kitlelerine ulaştırılması lazım.

Ayrıca düğün fotoğrafçıları aynı zamanda düğün videosu, klip ve teaser video alanlarında doğru hizmetler sunabilmeli.

Bölgelerindeki rekabeti iyi okumalı, potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarına uygun, ürün-paket ve fiyatlama kurgusunu yaratabilmeliler.

Düğün Fotoğrafları

Eğitimlerimiz öncelikle eğitim vereceğimiz arkadaşlarımızın ihtiyaç analizi ile başlıyor.

Devamında fotoğraf, video, reklam, marka yönetimi, post production ve albüm tasarımı, müşteri iletişimi, reklam ve özellikle dijital reklam, diğer pazarlama fikirleri gibi alanların hangilerinde ihtiyaç var bunu belirliyor, eğitimin kaç gün süreceği bilgisini veriyoruz. İstenirse bir çekim koordinasyonu yapıyoruz, burada iki alternatif var modelli çekim koordinasyonunda styling konularında da destek alarak özel bir çekim, yalnız maliyetli olmakta. Diğer alternatifte çekimi fotoğrafçı arkadaşlarımız kendileri koordine edebilirler, istenirse bilgisi verilmiş bir müşteride birlikte çekilebilmektedir.

Şile dış mekan çekim gelin ve damat bisikletleriyle

Ayrıca özel ders verdiğimiz arkadaşlarımıza, bölgelerine özel rekabet analizi yapıyor, ürün-paket kurgu ve fiyatlama konusundaki deneyimlerimizi de aktarıyoruz. Özel pazarlama ve markalama fikirleride iletiyoruz. Bir diğer önemli desteğimizde ekipman yatırım stratejisi, böylece yanlış yatırımlardan da öğrencilerimizi koruyoruz.

 

İstanbul Düğün Hikayesi

2017’nin sonunda başladığımız eğitim çalışmalarımızda  şu anada Gaziantep ve Giresun/Görele’de iki güzel ekiple çalıştık. 2018 güzel sinyallar veriyor pek çok fotoğrafçı rekabette var olabilmenin eğitimle mümkün olduğunun farkında.

Detaylı bilgi ve öğrencilerimizin örnek çalışmalarını görmek için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İletişim

 

 

Leave a reply