Dubai’de Balayı Çekimi

Dubai’de Balayı Çekimi

Almanya’dan çiftimiz Rabia ve Kaan’la, Bridge Restaurant’taki düğün organizasyonlarının çekimi için anlaşmamızı yaptıktan sonra, sohbet esnasında bir de balayı çekimi için anlaştık. Düğün çiftimiz lokasyon olarak Dubai’yi seçmiş ve bizimle bu harika destinasyonda da çalışmak istiyorlardı.

Dubai Düğün Balayı Çekimi Dubai Düğün Balayı Çekimi

Düğün günü harika bir Düğün Hikayesi çekimi gerçekleştirdikten sonra devamında Dubai için gün saymaya başladık.

Dubai’deki çekim gelinlik yerine daha rahat kıyafetlerle yapılacaktı. Maliyetler nedeni ile tek başıma çekime gitmek durumundaydım ama tek başımada olsam, harika fotoğraflarla birlikte bir de video çalışması hazırlayacak enerjiye sahiptim. Bunda bana en çok katkısı olan güzel düğün çiftimizin enerjisi idi.

Çekimlere önce Burj Al Arab’ı gören sahil kesiminden başladık. Sahil açıkçası deli gibi kalabalıktı, ama  o kalabalık içinde boş bir sahilde çekim yapılmış algısını yaratacak kareler çıkarmayı kadraj tercihlerimle başardım. İlk kıyafet tercihimiz biraz daha Save The Date konseptlerinde de kullanılan bir kıyafet kurgusu idi.

Dubai Düğün Balayı Çekimi Dubai Düğün Balayı Çekimi

Devamında Dubai mimarisini yansıtan bir alanda çekimler yaptık. Burası daha sakin bir alan olduğu için dilediğimiz kurguları gerçekleştirdik. Bu alandaki çekimi çöl çekimi takip edecekti, o nedenle diğer lokasyonumuza hareket ettik. Çölü özellikle gün batımına planlamıştık, bunun ne kadar doğru bir tercih olduğunu bir kez daha çekim esnasında anladık.

Sonrasında Burj Al Halifa alanını değerlendirdik,  burada boyutları nedeni ile bu binayı kadraja sığdırmak gerçekten zordu, yine kalabalık bir alanda olsakta keyifli kareler üretmeyi başardık.

Dubai çekimleri için öncelikle tavsiyelerimiz, bir mimariyi dokuyu yansıtacak alanlarla birlikte, simge haline gelen modern yapıları çekime eklemeyi unutmayın, devamında olmazsa olmazınız tabiki de çöl 🙂

Dubai Düğün Balayı Çekimi

Dubai Düğün Balayı Çekimi

Yurt dışı çekimlerde çok özel fiyatlarımız olduğunu belirterek, bu çekimlerin maliyetlerinden korkmamanızı öğütlüyorum. Zira artık İstanbul içinde özellikle her dış mekan çekim lokasyonu tüketilmiş durumda, dolayısı ile arkadaş çevrenizde farklı düğün fotoğraflarınızla ayrışmak istiyorsanız, yurt dışı çekimler harika bir alternatif.

İletişim

Dubai Düğün Balayı Çekimi Dubai Düğün Balayı Çekimi

Dubai Düğün Balayı Çekimi

İletişim

Leave a reply