Atatürk Arboretumu ve Şile’de Bisikletli çekimleri ile Eda ve Güneş

Atatürk Arboretumu ve Şile’de Bisikletli çekimleri ile Eda ve Güneş

Eda ve Güneş iki bisiklet aşığı. Aynı zamanda Atatürk Arboretumu’nu da düğün fotoğraflarına taşımak istiyorlardı. Bisikletlerse Şile’deki evlerinde olduğu için en uygun alternatif her iki lokasyonu kapsayacak uzun bir dış mekan çekim planlamaktı. Bizde öyle yaptık ve her iki çekim mekanında çok güzel kareler ortaya çıkardık.

Günümüz, Atatürk Arboretumu’nda başladı. Haftaiçi olduğu için sakin olan Arboretumu’da çok iyi değerlendirdik. Benim özel önem verdiğim arboretumun daha orman görüntüsünde olan ve düğün fotoğraflarında mükemmel yeşil kompozisyonlara olanak sağlayan bakir alanlarından tutun, ana göletler ve ağaçlı yollarına kadar her alanın hakkını verdik. Atatürk Arboretumu çok geniş bir alan ve düğün fotoğrafları için harika lokasyonlar barındırıyor, ciddi bir ücretle gelin damatların çekim için girebildiği bu lokasyonun, bence en az 3 saatlik bir çekimle değerlendirilmesi gerekli. Üzülerek görüyorum ki çoğu düğün fotoğrafçısı ana alanlara bağlı kalıp kısıtlı dış mekan çekimler yapıyor, ana gölette ve ikinci gölette alanın genişliğine tezat kısıtlı bir mekanda çekimlerini tamamlıyorlar.

Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün FotoğraflarıAtatürk Arboretumu Düğün FotoğraflarıAtatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları Atatürk Arboretumu Düğün FotoğraflarıAtatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları

Gelelim bir başka konuya, düğün fotoğraflarında anlık reaksiyon göstermek ve anlık fırsatları yaratıcı kareler oluşturmak için kullanmak çok önemli. Örneğin aşağıdaki karede bizde öyle yaptık “a gelin” diyerek yanımızdan geçen okul gezisindeki çocukları gördüğümüz gibi, öğretmenlerinden önce izin alarak çocuklarında isteği ile düğün fotoğraflarımıza katkılarını sağladık. Enerjileri inanılmazdı, çocukların gülümsemesi, enerjileri gerçekten fotoğrafın yapısını değiştiriyor. Buradan BÜMED MEÇ okulu öğrencileri ve öğretmenlerine teşekkür etmek istiyoruz.

Atatürk Arboretumu Düğün Fotoğrafları

Çekimin kalanı ise Şile’de olacağı için çok geç olmadan yola çıkmamız gerekiyordu. Zamandan tasarruf yapmak için Yavuz Sultan Selim köprüsü ve bağlantı yollarını kullandık, köprüden de böylece ilk kez geçmiş olduk, köprü sonrası Şile bağlantıları için birazda navigasyon desteği alarak yaklaşık 30 dk kazanmış olduk. Şile’ye vardığımızda öncelikle yeni evli çiftimizin evinde ufak bir mola vererek soluklandık. O sırada Eda, gelinliğini Trendyol’dan aldığı beyaz elbisesi ile değiştirdi ve daha çiçek tacı ile daha kır konseptli bir kombine döndü. O sırada Güneş’de bisikletleri hazırladı. Gerçekten Güneş’in Cube Bisikleti harikaydı, ama ikili fotoğraflarda Eda’nın Carraro bisikletini daha çok kullandık. Umarız ileride bir başka fırsatta Cube Bisiklet’inde özel çekimini yaparız, zira Güneş biraz da Eda’nın kıyafetine tezat olmasın diye özel yarış kıyafetlerini giymedi ama eminim yıl dönümlerinde ikisini de özel kıyafetleri ile çekeceğimiz bir çekimde olacak gibi 🙂 Devamında daha öncesinde belirlediğimiz rotaya geçerek çekimimizi gerçekleştirdik. Çekimin sonunu gün batımına denk getirerek finalide Şile’nin balıkçı barınağının dalgakıranında yaptık.

Şile'de doğa düğün fotoğrafları Şile'de doğa düğün fotoğraflarıŞile'de doğa düğün fotoğrafları Şile'de doğa düğün fotoğrafları Şile'de doğa düğün fotoğrafları Şile'de doğa düğün fotoğrafları Şile Carraro Bisiklet Düğün FotoğrafıŞile'de doğa düğün fotoğrafları  Şile'de gece çekimi düğün fotoğrafları Şile'de gün batımı gelin damat fotoğrafı
Eda ve Güneş’e, Eda’nın sürekli yanında olan kardeşine enerjileri için çok teşekkür ederiz. Yorulduk ama ortaya farklı ve yaratıcı düğün fotoğrafları çıkarabilmek bu yorgunluğa değdi. Çiftimize ömür boyu mutluluklar ve bisikletleri ile keyifli rotalar dileriz.

Leave a reply