Adile Sultan Kasrı’nda Düğün Fotoğrafları

Adile Sultan Kasrı’nda Düğün Fotoğrafları

İstanbul içinde kapalı mekan düğün çekimleri için en iyi alternatiflerden birisi Adile Sultan Kasrı. Özellikle düğün albümlerinize kasır görünümünü taşımanız için en ekonomik alternatif. Zira Hidiv Kasrı, Beyaz Köşk, Pembe Köşk gibi benzer görselliği sağlayacak alternatifler çok daha yüksek ücretler gerektirirken, Adile Sultan Kasrı’nda mekan ücreti sadece 300 TL.

Haydi şimdi mekanla ilgili daha detaylı bilgileri vermeye başlayalım.

Öncelikle İstanbul’da aynı ismi taşıyan iki mekan var. Biri Adile Sultan Kasrı, diğeri ise Adile Sultan Sarayı. Öncelikle bu karışıklığın önüne geçmelisiniz. Kasır, aynı zamanda öğretmenevi olarak hizmet vermekte ve Altunizade, Üsküdar’da. Saray ise Vaniköy, Üsküdar’da ve organizasyon mekanı olarak hizmet vermekte. Kasır’da çekimler 300 TL iken, Saray’da 1.500 TL’dir.

  

Adile Sultan Kasrı, aynı zamanda Hababam Sınıfı’nın çekildiği mekandır. Halen çekimlerde kullanılan sınıf müze alanı olarak düzenlenmiş ve ziyaret edilmektedir. Bina ağır bir tarz içerdiğinden, daha ağır özellikle dantel işi olan gelinlikler veya elegance kesime sahip gelinlikler için ideal. Uçuş uçuş daha hareketli bir gelinliğiniz var ise mekan biraz ağır kalabilir.

 

Gelelim koordinasyona öncelikle Adile Sultan Kasrı için rezervasyonlarınızı 0216 339 29 03 nolu telefonu arayarak saat ve gün belirterek yaptırabilirsiniz. Ödemeler girişte alınıyor. Ödeme için yanınızda nakit bulundurmanızı tavsiye ederim. Gelin damat araçları kasrın yanına kadar alınıyor. Dolayısı ile girerken otopark yetkililerinden rica ederek bariyeri geçebilirsiniz. Yoğun dönemlerde, özellikle haftasonları kasrın tam önündeki girişte gelin arabanızdan inerek, aracı otoparka bıraktırabilirsiniz. Bu da bir alternatif.

Ödemenizi bina girişinde yaptıktan sonra önce iç alanı kullanıyorsunuz, yada erken geldi iseniz önce dış alanı da kullanabilirsiniz. Ama benim tavsiyem gelinliğiniz temizken fotoğraflar için öncelikle iç alanla başlamanız. İç alanda 300 TL ile 1 saat süreniz var. Eskiden çok yoğunluk bulunmadığında süre çok dikkate alınmıyordu. Yalnız son dönemde, özellikle kış aylarında yoğunluğu önlemek için süreye dikkat edildiğini söyleyebilirim.

İç alanda merdiven, devamında üst kat, kubbeli salon kasrın olmazsa olmazları arasında. Diğer odalar düğün albümünüzde çeşitlilik için önemli avantajlar sunuyor.

 

İç alanı tamamladıktan sonra sıra dış alanda, ben özellikle kasrın arka tarafındaki merdivenleri kullanıyorum, çünkü ön alanda öğretmenevi ziyaretçileri çok yoğun olduğu için merdivenleri rahat kullanamıyorsunuz. Ama arka alanda kapı kullanılmadığı için trafik yok ve rahatça çekim yapabilirsiniz.

Vaktiniz kaldı ise Validebağ Korusu’nun yeşilliği veya kasrın otoparka giderken sağ alanda kalan yeşil alanını da kullanabilirsiniz.

 

 

Leave a reply